علت خط انداختن دستگاه کپی چیست؟

شاید شما هم با مشکل خط انداختن دستگاه کپی مواجه شده باشید به گونه‌ای که دستگاه کپی سرتاسر برگه را با خطوط عمودی و سیاه رنگی می‌پوشاند؛ گاهی اوقات این خطوط به حدی زیاد هستند که محتوای داخل برگه قابل مشاهده نیست. برخی مواقع عوامل خیلی ساده و پیش پا افتاده‌ای موجب بروز این مشکل می‌شوند که به راحتی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد اما بعضی اوقات هم مشکلات سخت‌افزاری جدی موجب خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ می‌شوند. در ادامه این مطلب با ما باشید تا با علت خط انداختن دستگاه کپی و راه حل برطرف کردن این مشکل آشنا شوید.

علت خط انداختن دستگاه کپی

بررسی علت خط انداختن دستگاه کپی و راه حل رفع این مشکل

ریختن تونر درون دستگاه کپی

رایج‌ترین علت خط انداختن دستگاه کپی، ریختن تونر درون دستگاه کپی است که موجب کثیف شدن سطح شیشه و درنهایت چاپ خطوط بر روی برگه می‌شود. برای حل این مشکل بهتر است که سطح شیشه را با استفاده از پارچه‌ای نرم تمیز کنید.

کثیف بودن اسلایدشو

یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه کپی، اسلایدشو است که وظیفه تمیز کردن قطعات دستگاه کپی را برعهده دارد؛ بنابراین بدیهی است که خود این قطعه به مرور زمان کثیف شود از این‌رو دیگر علت خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ، کثیف شدن اسلایدشو است. برای رفع این مشکل لازم است که این قطعه از دستگاه کپی را نیز تمیز کنید.

کثیف بودن شیشه اسکنر

یکی از مهم‌ترین عواملی که در چاپ باکیفیت و عدم چاپ خطوط بر روی کاغذ تاثیرگذار می‌باشد، تمیز بودن شیشه اسکنر است. هر نوع کثیفی بر روی شیشه اسکنر موجب کاهش کیفیت چاپ و همچنین ایجاد خطوطی بر روی کاغذ می‌شود؛ بنابراین بهتر است شیشه اسکنر را تمیز کنید.

مشکلات سخت‌افزاری

درصورتی که شیشه اسکنر و اسلایدشو دستگاه کپی را تمیز کردید اما همچنان با مشکل چاپ خطوط بر روی کاغذ مواجه بودید باید احتمال بروز مشکلات سخت‌افزاری در این دستگاه مانند: خرابی کارتریج یا درام دستگاه کپی را در نظر بگیرید و با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی تماس بگیرید؛ پس از تماس شما تکنسین‌های این مرکز در محل مورد نظر حاضر شده و با عیب‌یابی دقیق دستگاه کپی، تشخیص خواهند داد که مشکل از خرابی کارتریج دستگاه کپی است یا درام آن؛ سپس به تعمیر یا تعویض قطعه معیوب شده می‌پردازند و مشکل خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند.

تعمیرات دستگاه کپی کانن در محل

یکی از خدمات ویژه نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن، تعمیرات دستگاه کپی کانن در محل است از این‌رو اگر از کاربران دستگاه کپی کانن هستید و با مشکلی در این دستگاه روبه‌رو شده‌اید، می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن از خدمات تعمیر دستگاه کپی کانن در محل بهره‌مند شوید؛ پس از تماس شما با این مرکز، تکنسین‌های متخصص نمایندگی دستگاه کپی کانن به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و با عیب‌یابی دقیق، دستگاه کپی کانن را با سرعت و کیفیت بالایی تعمیر کرده و مشکلات آن را به صورت تخصصی برطرف می‌کنند.

نمایندگی دستگاه کپی کانن

نمایندگی دستگاه کپی کانن خدمات فروش و تعمیرات تخصصی انواع مدل‌های دستگاه کپی کانن را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد؛ بنابراین اگر تصمیم دارید یکی از مدل‌های دستگاه کپی کانن را خریداری کنید می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعب این مرکز مراجعه کرده و از خدمات ویژه فروش دستگاه کپی کانن بهره‌مند شوید. درصورت استفاده از خدمات تعمیرات تخصصی دستگاه کپی کانن نیز می‌توانید با نمایندگی دستگاه کپی کانن تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت ارائه خدمات عیب‌یابی و تعمیر تخصصی این دستگاه به محل مورد نظر اعزام شوند.

نمایندگی دستگاه کپی کانن »
آدرس نمایندگی های کانن
در خرید پرینتر کانن به چه نکاتی توجه کنیم؟
نمایندگی کانن

آدرس نمایندگی های کانن

آدرس نمایندگی های کانن شعبه امیرآباد ( اکسپرس ) : اتوبان جلال ال احمد – روبروی دانشگاه تربیت مدرس – نرسیده به چمران شمال – خیابان پروانه – کوچه چهارم…
خرید پرینتر کانن

در خرید پرینتر کانن به چه نکاتی توجه کنیم؟

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان می‌توان درباره‌ مشخصات فنی پرینتر کانن بسیار سخن گفت، اما نکات مهم در خرید پرینتر کانن و فاکتور های ویژه ای هستند که با توجه…
راهنمای خرید اسکنر

اسکنر مناسب برای شما کدام است؟

در برخی از محیط‌های اداری وجود یک اسکنر حرفه‌ای بسیار ضروری است. همانگونه که می‌دانید اسکنر دستگاهی کاربردی برای عکسبرداری از مدارک کاغذی است. اگر شما نیز جزو آن گروه…
کپی نگرفتن دستگاه کپی کانن

علت کپی نگرفتن دستگاه کپی کانن چیست؟

کپی نگرفتن دستگاه کپی کانن یکی از مشکلاتی است که کاربران درباره چرایی آن سوال های زیادی پرسیده اند. از همین جهت مفید دیدیم که این موضوع را به صورت…
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+